Blogi

5 artiklit
Tagasi blogisse

10-päevane reis Shanghaisse ja HongKongi

19.06.2023

Meil on hea meel jagada, et meie tegevjuht Oliver Ruus ja hankejuht Madis Anni külastasid Shanghais ja Hongkongis taastuvenergia tehaseid ja osalesid SNIEC messil.
See andis hea võimaluse saada ülevaadet taastuvenergiatööstusest ning kohtuda potentsiaalsete partnerite ja tarnijatega. Lisaks andis reis põhjaliku arusaama, kuidas mõlemas linnas tootmine toimub. Selles blogipostituses jagame, mida meie külastusest õppisime ja kogesime!

Meie kahepäevase SNIEC messi külastuse ajal oli meil võimalus kuulda ja õppida tööstuse tipptaseme ekspertidelt nende rohetehnoloogiate arendamise ja rakendamise kogemustest. SNIEC on Shanghais toimuv energiatootmise ja säästmise rahvusvaheline mess, mis pakub külastajatele võimalust tutvuda kõigega, mis muudavad meie energia tootmise, säästmise ja jaotamise viisi tulevikus. Oli tunda, et messi korraldajad olid teinud kuudepikkust tööd, et avamispäeval kõik sujuks. Esimesel päeval oli 500 000 külastaja, kuid sellegipoolest kõik sujuvalt ilma kaose ja ootejärjekordadeta.

Järgnevatel päevadel külastasime nii suuri kui ka väikeseid taastuvenergia tootmisettevõtteid. Meid tervitati ringkäiguga, toodete tutvustamisega ja põnevate aruteluga. Meil on võimalus üksikasjalikult näha paneelide tootmise protsessi. Kõik külastused olid informatiivsed – saime teada erinevat tüüpi päikesepaneelidest, nende tõhususe reitingust ja muudest tootmisprotsessiga seotud üksikasjadest. Meil oli ka võimalus arutada valdkonna väljakutseid ja uurida uusi tehnoloogiaid, mida saab kasutada paneelide tõhususe suurendamiseks.

Pühapäeval, meie esimesel vabal päeval, tutvusime Shanghai linnaga. Päev Shanghais oli meeldejääv. Shanghai on kompott ainulaadsest kultuurist, toidust ja meelelahutusest pakkudest külastajatele elamusi, mis jääb pikalt meelde. Ükskõik, kas jalutada ühes selle paljudest pargidest või külastada ikoonilisi vaatamisväärsusi, nagu Bund ja Yuyuani aed – igaühele leidub midagi. Neile, kes soovivad avastada linna rikkalikku ajalugu, asuvad Shanghais mõned Hiina vanimad templid, nagu Jing’ani tempel ja Longhua tempel.

Uus nädal tõi meid uutesse tehastesse. Seekord külastasime meie päikeseparkide paneele ja trackereid tootvaid tehaseid. Meil oli võimalus omal silmaga näha tehase tööd ja meie paneelide valmimist. Saime näha tootmisprotsessi, aga ka tutvustati seal kasutatavat uusima tehnoloogiat. Meie üllatuseks tehakse suur osa töödest siiski käsitsi – trafode mähistest kuni trükkplaatide jootmiseni. Samuti saime piiluda akude tootmisse ja saime jälgida tootmisliini, mis toodab modulaarseid keskinvertereid, mis võiks olla energiasalvestuslahenduste tulevik.
Meie viimased päevad möödusid Mandri-Hiinas Huawei peakontoris. Meil oli suurepärane võimalus näha, kuidas see ülemaailmne tehnoloogiahiiglane innovatiseerib ja on jätkusuutlike energialahenduste vallas teejuhiks.
Shenzheni linna keskmine vanus, kus Huawei peakorter asub, on 33 aastat, mis teeb sellest Hiina noorima linna. Tutvusime muljetavaldavate uurimis- ja arendusasutustega ning saime näha kuhu viib meid tulevik. Juba praegu on nende peahoone energiakulude vähendamiseks pooled nende akendest tegelikult päikesepaneelid, mis katavad 40% nende energiavajadustest.


Saime ka võimaluse külastada Huawei ajaloolist peakorterit, mis on tegutsenud aastast 1987. Uskumatu kogemus oli kõndida läbi saali, kust see tehnikahiiglane alguse sai. Meid võeti vastu avasüli ja maitsva lõunasöögiga. Meie viimane peatus oli kohtumine linna teises otsas asuvas R&D (teadus- ja arendustegevuse) keskuses. Teadus- ja arenduskeskusesse on kogunud arhitektuurilisi killukesi 17 Euroopa linnast, et panna nende 40 000 töötajat tundma end koduselt ja austada Euroopa teadlaste aastate jooksul tehtud teaduslikku panust. Linnakus oli ka meie Niguliste kiriku torni koopia.

Meie võõrustajad ei unustanud isegi Oliveri peatselt saabuvat sünnipäeva ja olid talle ette valmistanud põneva päeva koos tordi, laevareisi ja õhtusöögiga Hiina kõrguselt teises hoones. Vaade oli hingemattev!

Ja oligi aeg koju tagasi suunduda.