Blogi

5 artiklit
Tagasi blogisse

Elektri hind tõuseb ning päikesepargi rajamine on muutunud põllumajandussektoris üha vajalikumaks

14.01.2024

On korralikud traktorid ja muu tehnika, uued laudad, sõnnikuhoidlad ja viljakuivatid, kuid oma ettevõtte energiavajadusi katvaid tootmisüksusi naljalt ei leia. Näha on päikesepaneele vaid elamute juures.

Taastuvenergia tootmine pole seotud ainult ettevõtete keskkonnamõju vähendamise ja kliimaeesmärkidega, mis võivad kohati häguselt kõlada. Põllumehel aitab päikesepargi praktilist väärtust hinnata konkreetne rahaline mõõde. Olukorras, kus elektri hind tõuseb aastas piirkonnast olenemata keskmiselt umbes 5% võrra (Eurostat), muutub isiklik elektrijaam ajas edasi vaadates üha kasulikumaks. Lisaks energiasõltumatusele ja paremale varustuskindlusele, mida aitavad tagada üle terve riigi puistatud ettevõtetele kuuluvad tootmisüksused, võimaldab see ka raha kokku hoida.

Siin on aga üks eeldus: kõige tähtsam on see, et põllumees saaks projekteerida pargi oma tarbimisest lähtudes. Kogu vaba pinda ei pea päikesepaneele täis panema, kui pole tegemist energeetikaettevõttega. Kõige optimaalsem variant on ettevõttena oma toodangut tarbida ja seeläbi raha säästa. Energia võrku müük jäägu energeetikaettevõtetele. 

Loe lähemalt: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120260657/elektri-hind-touseb-ning-paikesepargi-rajamine-on-muutunud-pollumajandussektoris-uha-vajalikumaks?fbclid=IwAR1TeOkl9Dpx82RDGxdxV-XbpHi3ieoTwHksR-xr3I-r0WiOx701NT9TsRU