Blogi

5 artiklit
Tagasi blogisse

Energeetika konverents 2024 – “Kõik sõltub tuule suunast

22.02.2024

21. veebruaril toimus Noblessneri valukojas Eesti Päevalehe Energeetika konverents 2024 – “Kõik sõltub tuule suunast”. Konverentsi fookus oli suunatud Eesti energeetika tulevikule, selle muredele, võimalustele ja väljakutsetele.

Konverentsi alustas kliimaminister Kristen Michal teemal “Kuidas Eesti eduks vajalikku särtsu saada?” ning seejärel algasid esitlused.

Teiste esinejate hulgas andis oma vaate energeetika hetkeolukorrale ja tulevikule ka Eveconi ja Wiso Engineering  tegevjuht Karl Kull. Ta rõhutas oma ettekandes, et kuigi 2030. aasta taastuvenergia kasutamise eesmärgid on olulised, on tänasel hetkel periood 2025-2027 meie jaoks siiski tähtsam ja märgilisem – seda just insenertehnilisest vaatest lähtudes. Baltimaade lahtiühendamisel Venemaa energiasüsteemist järgmise aasta alguses tuleb tagada elektrikvaliteedi stabiilsus. Seega pakuvad Eestile energiajulgeolekut need jaamad ja need liitumispunktid, mis on juba valmis ehitatud või mis on pandud töösse. Et hoida tuled põlemas ja toad soojad on tehnoloogianeutraalsus täna olulisem kui kunagi varem.